Sünnet PastasıGeçen hafta canım arkadaşım Oya bir davetiye getirdi. ''Ne o nikah mı tazeliyorsunuz ''dedim.Meğer oğulları Ataberk ve Mete sünnet olmuşlar.İşlerin yoğunluğu,çocukların okul telaşı,hafta sonları yüzme antremanları derken uzun zamandır görüşemiyorduk.Hal böyle olunca sünnetten de haberimiz olmadı.
Oya gittikten sonra beni hediye telaşı sardı.Aslında bir hafta sürem vardı.Ama ben biran önce birşeyler bulmalıydım.Eşime sordum.Emin olun çok yardımcı oldu.Elde var sıfır.Yine iş bize düştü.Düşün,düşün ,düşün....Tamam buldum.El emeği göz nuru ile hazırlanan bir hediye olmalıydı. Pastacı adayı olarak sünnet temalı bir pasta yapmalıydım.
Düğünden üç gün önce figür çalışmalarına başladım.Ataberk ve Mete'ye sünnet kıyafetlerini giydirdim.İlk insan figürü çalışmam olduğu için biraz zorlansam da sonuç hiç de fena olmadı.
Sünnetten iki gün önce sade süngerimsi bir pandispanya hazırladım.Bir gün sonra vanilyalı krema hazırladım.Pastamızın alt katına her zaman ki gibi damla çikolata serptim.Ara kata vişne ilave ettim.
Düğünün olacağı gün erken kalkıp pastamızı şeker hamuru ile kapladım.Sünnet  çocuklarını pastanın üstüne yerleştirdim.Maşallah kurdelesi ile pastanın kenarını süsledim.Çocuklarımıza nazar değmesin diye biri büyük diğeri küçük nazar boncukları ilave ettim.
Eveet sıra geldi teslimata. Düğün alanında pastanın başına birşey gelmesin diye ,garsonlar tarafından hemen dolaba kaldırıldı.
Biz de maaile bizim için ayrılan masaya yöneldik.Aman Allah beş yıldır görmediğim mesai arkadaşlarımın hepsi orda.Gece boyunca eğlendik ,hasret giderdik.Herşey çok güzeldi.Dört dörtlük bir düğündü. Canım arkadaşım oya ve Haluk sıkı hazırlanmışlar.Ailem adına bir kez daha teşekkür ederim.

Oya'cığım tekrar hayırlı olsun der,Allah'tan askerliklerini ve damatlıklarını da göstermesini temenni ederim ...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !